kotisivut, seuran toiminta, sukujuhla, tiedotteet

Jo riittävät koronakokoukset!

Olemme eläneet melkoisessa myllerryksessä viimeiset vuodet. Pandemia on vaikuttanut meidän kaikkien elämään, ja sukuseura on toiminut rauhallisesti lähinnä netin välityksellä.

Sukujuhlia on peruttu ja siirretty, ja kokouksia pidetty etänä tai hyvin pienimuotoisesti muutaman henkilön kesken. Seuran toiminta on kuitenkin pidetty käynnissä ja seuraavaa mahdollista sukujuhlaa suunniteltu aina kulloisenkin tilanteen mukaan. Myös valokuvagalleria on yhä työn alla.

Sukumme vanhin, Marjatta Hirvonen, haudattiin läheisten läsnäollessa syksyllä 2021. Seuran puheenjohtaja Tapio Aaltonen siunasi Marjatan haudan lepoon ja sukuseura muisti suvunvanhinta kukkalaitteella.

Tällä hetkellä näyttäisi, että kesän 2022 sukujuhla päästään pitämään, joten pidetään peukkuja ja suunnitellaan mainio juhla. Toivomme kaikille suvun jäsenille jaksamista ja terveyttä täksi talveksi.

Kerromme tulevista tapahtumista heti kun ne ovat selvillä.

Terveisin
Ylläpitäjä 🙂

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *